Digitální TV

Digitální televizní vysílání přes satelity označované jako DVB-S vychází z překladu anglických slov digital video broadcasting – satelite. Digitální televizní vysílání je způsob, jakým přenášíme obraz a zvukový doprovod z televizního studia k televiznímu divákovi. V současné době je to celosvětově nejrozšířenější způsob přenosu TV signálu.

Způsobů šíření digitálního vysílání je několik typů - pozemní, satelitní a kabelem.

V našich podmínkách je možné bez dalších poplatků využít 2 způsoby - pozemní a satelitní.

Pozemní digitální přenos je v regionu východních Čech z části dostupný od září 2009 po zprovoznění vysílače na Černé Hoře. Od roku 2012 je pozemní digitální TV příjem dostupný na celém území naší republiky. Výrazná omezení tohoto způsobu příjmu jsou dána počtem přenášených TV programů ( Multiplex 1) i nižší kvalitou příjmu.

Satelitní digitální přenos programů České Televize a dalších programů v českém jazyce je u nás k dispozici cca. 15 let. V současné době je na trhu v ČR velice zajímavá nabídka příjmu českých, slovenských a několika stovek zahraničních programů včetně rozhlasových.

Výhodou satelitního vysílání je příjem z kteréhokoliv místa v ČR. Velmi nízké pořizování náklady – pouze několik tisíc Kč. Plné využití kvality moderních televizních přijímačů typu LCD, Oled při příjmu některých programů ve vysokém rozlišení označovaném zkratkou Full HD.

Podrobnosti o nákladech na instalaci satelitního kompletu včetně dalších služeb najdete v našem ceníku.

Cenik

Cena za technickou infrastrukturu, nezbytnou pro připojení k satelitní televizi je dána podmínkami příjmu signálu u konkrétního uživatele.

Cena za připojení k digitální satelitní televizi a službami - Astra 23,5 a Astra 19,2.
  1. Parabolická anténa min. 85 cm ( Cena od 500 - 3 000 Kč s DPH )
  2. Anténní svod - kabel, konvertor, instalační materiál ( Cena od 700 - 1 500 Kč s DPH )
  3. Satelitní přijímač základní ( Cena od 2 500 - 10 000 Kč s DPH )
  4. Montážní práce ( Cena 700 - 2 000 Kč s DPH )
  5. Počáteční nastavení satelitního přijímače pro příjem televizního signálu ( Cena Zdarma )
Vzorová kalkulace ceny připojení k satelitní digitální televizi - Astra 23,5 a Astra 19,2. :

Připravili jsme pro Vás opravdu jedinečnou nabídku satelitního kompletu. Komplet je určen pro příjem volných i kódovaných českých a slovenských programů z družice Astra 23,5° a volných zahraničních programů z družice Astra 19,2°. Sestava se skládá z osvědčeného, velmi kvalitního přijímače, železné paraboly o průměru 80cm, konvertoru určeného pro příjem dvou družic. Tento komplet je v současnosti jedním z nejlepších kompletů na českém a slovenském trhu v porovnání cena / výkon a Vaší domácnosti zajistí bezproblémový a kvalitní příjem všech pořadů.

Satelitní komplet 5 000 Kč + instalační materiál 300 Kč s DPH + montážní práce 700 Kč s DPH + Počáteční nastavení satelitního přijímače 0 Kč.

Vzorová kalkulace ceny připojení: 5 000 + 300 + 700 + 0 Kč = 6 000,- Kč s DPH

TOP